Synopsis

مرکز فرهنگی فونیکس تقدیم می کند

برای ماه فوریه این امکان فراهم شده که “یحیی سکوت نکرد” را برای اولین بار در کانادا ببینیم. یحیی سکوت نکرد برای نخستین بار در سی و سومین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و توانست توجه منتقدان و مخاطبان را به خود جلب بکند. فاطمه معتمد آریا، ماهان نصیری ندا، ندا جیراییلی، صالح میرزاآقایی، رابعه اسکویی و تورج منصوری در یحیی سکوت نکرد به ایفای نقش می پردازند.

فیلمنامه یحیی سکوت نکرد را طلا معتضدی به نگارش درآورده و در خط داستانی آن آمده است: كودكي به نام يحيي پس از مرگ مادر به عمه سپرده مي شود، عمه اي تلخ و نا آشنا كه زندگي پر راز و رمزي دارد و سابقه اي بحث برانگيز در محل زندگي. او با ورود به اين دنياي متفاوت در پي كشف مفاهيم جديد زندگي و شايد يافتن جايگزيني براي مادر در گذشته اش است و اين كنكاش هزينه سنگيني برايش به همراه مي آورد.

همچنین بدنبال استقبال خوب از ناهید ، این فیلم تحسین شده یکبار دیگر پخش خواهد شد. از میان تمام فیلمهای ایرانی سال گذشته تنها فیلم “ناهید” (آیدا پناهنده) در جشنواره کن شرکت داشت. فیلم با استقبال خوب روبرو شد و در نهایت برنده جایزه “اینده نوید بخش” بخش “نوعی نگاه” در کن شد. ناهید که اولین فیلم بلند سازنده‌اش، آیدا پناهنده، محسوب می‌شود، با
.ظرافت و ریز بینی ترسیم شده و با بازی درخشان “ساره بیات” به یکی از اساسی ترین مشکلات زنان در جامعه ایران می پردازد.

.هر دو فیلم زیرنویس انگلیسی دارند.*

Video & Photo

2 videos 1 photos

Showtime

Select a cinema

Write a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *